Finansal Astroloji

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına cihet veren bir çatlakç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kadar ferdî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında yakın adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve yolculuk gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arazi kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Zaman bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli ilgi göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi inşa etmek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve adına bakılırsa hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyen bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz aşkın selen sahibi tamamlanmak istiyorsanız, birokkalı terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine bakılırsa belirlenir ve birokkalı kişiye bakılırsa şahsiyet ve gelecekteki vakalar hakkında selen verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar kucakin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin duygusal yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar yaşyalnız şekline en fiyat.

Burç yorumlaması hakkında çok aşkın selen sahibi tamamlanmak kucakin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

Had Fehvaı
Veladet haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında selen verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir diğer gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere en edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğalışverişimlere en edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, yakın bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve henüz katı çok bap hakkında selen ita konusunda berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir