hostingadresi.com: Sanal sunucu

Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde uslu bir sunucu üzerinde, sunucunun bant genliği ve fiziksel gücüne için bir tomar sayıda hosting çitndırılabilir, nazire gelimi yaklaşık bir mekân bilgisayarından oluşturulacak bir sunucu 100 tane linux hosting çitndırılabilirken markalı ve sunucu olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin ölçün ve şiddetli yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den bir tomar hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Sunucu Bulundurma
Bu hizmette hizmeti sunucu bant genliği ya da trafik, eğer varsa elektrik ücreti eğer dilek ediliyorsa kurulum ücreti olarak gerçekleştirme edersiniz, kurulacak yazılım ve lisansların da ücretleri anlaşhamur bentlı olarak sizin içinlamanız gereken ücretlerdir, bunun haricinde fiziksel olarak sunucuyu çkırmızıışır durumda veri centera teslim eylemek durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Müştereken sunucularda da bu özen sunulabilir, esasen aldığınız hosting paketi bayi paketi ya da reseller adı şeşnda bulunmakta ve mafevkda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada uslu başkalık size ilişik bir sınır dahilinde bir den bir tomar hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize açabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Sunucu
Bu hizmette dilek ettiğiniz sunucu anlaşmanıza bentlı olarak sizin adınıza gerçekleştirme edilir, bazı firmalar bu hizmetin anlaşmasını mukavele bitiminde sunucunun size ilişik olacağı tahüdünü verebilirler, normal şartlarda fiziksel makinanın yaklaşık maliyetini ve buna bentlı olarak bant genliği ve elektrik ücretini antrparantez ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Sanal Kiralık Sunucu
Bu hizmette dilek ettiğiniz sunucu anlaşmanıza bentlı olarak sizin adınıza fiziksel bir sunucu üzerinden menşe paylaşımı yöntemi ile esenlanmaktadır. Burada kullanacağınız menşe CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziksel sunucu üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir