Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum düzlükında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka bünyeu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece yetişek kesimünde karı olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, basketbol kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde görev aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı dizi Türkiye’nin en oylumlu özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda görev almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı başlangıçimlerden dolayı birsonsuz deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir